Savuvehnäolut
Hennosti savuinen ja kauniilla vaahdolla kruunattu vaalean meripihkan värinen suodattamaton vehnäolut, jonka maku on pehmeän pyöreä ja vähemmän esterinen kuin vehnäoluet yleensä. Herkullinen kausiolut sointuu upeasti kevään odotukseen ja monien ruokanautintojen painikkeeksi.
Humalat: Tradition
Maltaat: Pils, savu, munich, cara pale, vehnä
Kantavierre: 12,7%
IBU: 15 EBC: 11
Panimoravintolan sydämessä on oluenteko: kupariset olutkattilat ja panimomestari. Omat vakio-oluet ja kausittain vaihtuvat tuotteet kypsyvät silmienne edessä. Panimomestarin työskentelyä voi seurata nautiskellen itse tuoreesta oluesta.
Bryggeri Helsinki tarjoaa puhtaista raaka-aineista alusta asti itse valmistettua ruokaa ja olutta. Uusia makuja kehitetään sesonkien mukaan. Ruoka saa Bryggerissä eri rooleja: oluttuopin seuraan sopii mutkaton baariruoka ja kiireettömään seurusteluun nautinnollinen menukokonaisuus suositusoluineen.